Звільнення Лиману

3 червня сили Антитерористичної операції пішли в наступ, висунувши вимогу про складення зброї. При цьому мирне населення міст Лимана (до 4 лютого 2016 року – Красний Лиман), Слов’янська, Краматорська та інших населених пунктів було попереджене про початок бойових дій шляхом розкидання спеціальних листівок гарматами. До середини дня було зачищено південну та центральну частину Лимана. Увечері в. о. Президента України Олександр Турчинов заявив, що українська влада відновила контроль над Красним Лиманом.

Для звільнення українського міста керівництво АТО залучило найбільш боєздатні на той час частини Збройних Сил України – 25 окрему повітряно-десантну, 79 та 95 аеромобільні бригади, а також підрозділи спеціального призначення Національної гвардії України. Операція розпочалася зі штурму міста силами АТО одразу з трьох напрямків за підтримки артилерії та авіації, які відпрацювали по позиціях бойовиків на підступах та околицях міста.

Під час боїв загинув воїн 79 аеромобільної бригади – солдат Юрій Власенко. В ході звільнення міста в Лимані була знищена база підготовки бойовиків.

Загалом 3 червня а ході активної наступальної фази антитерористичної операції була звільнена від терористів північна частина Донецької області “Знищено опорні пункти і військові табори бойовиків в цьому регіоні і захоплений їх головний укріпрайон у населеному пункті Семенівка, встановлено контроль над містом Красний Лиман”, – доповіло Олександру Турчинову керівництво АТО.

В районі села Семенівка під Слов’янському в результаті антитерористичної операції було знищено більше 500 бойовиків, ще 1,5 тисячі терористів отримали поранення. Втрати серед українських силовиків склали троє убитими і 50 пораненими.

Протягом 3—5 червня Службою безпеки України та МВС України було проведено спецоперацію із затримання проросійських злочинців в місті Красний Лиман, в ході якої було ліквідовано укріплений військовою технікою опорний пункт бойовиків у захопленій в середині квітня міській лікарні. Виявлення бойовиків проводилося з обшуками будинків і громадян. Терористи та їхні пособники були затримані, допомогу в їх виявленні надали місцеві жителі. В результаті операції загинула одна людина. 5 червня було відновлено роботу міської ради та міського управління міліції.