Одностороннє припинення вогню

20 червня 2014 року Петро Порошенко віддав наказ силам АТО з 22:00 п’ятниці 20 червня по 10:00 четверга 27 червня 2014 року в односторонньому порядку припинити бойові дії на окупованих терористами територіях України та закликав бойовиків до участі в переговорах з метою мирного врегулювання інциденту на Донбасі.

Одночасно з припиненням вогню відбувались переговори на рівні Контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України. Під час них було сформовано спільну позицію щодо заходів, котрі мають сприяти заспокоєнню політичної ситуації в Україні. Зокрема передбачалася децентралізація влади та безпрецедентна амністія учасників політичних протистоянь.

24 червня російськими бойовиками поблизу Карачун-гори вчинено авіатеракт. З переносного зенітно0ракетного комплексу був збитий вертоліт Мі-8 МТ (бортовий номер “63 жовтий”) зі складу 16 окремої бригади армійської авіації ЗСУ. В результаті катастрофи загинули всі 9 осіб, які знаходились на борту.

В ніч з 26 червня на 27 червня поблизу Слов’янська в районі селища Мирне проросійськими бойовиками із застосуванням мінометів і 8 танків здійснений штурм блок-посту Збройних сил України. Один танк та один міномет українськими військовими були знищені, ще один ворожий танк захоплений, 4 українські БТР зазнали ушкоджень. Внаслідок нападу загинули 5 десантників ЗС України та 1 боєць Національної гвардії України, 5 осіб отримали поранення.