Бій за пункт пропуску Маринівка

5 червня 2014 р. о 15.15 прикордонники помітили накопичення сил російських бойовиків в районі пункту пропуску «Маринівка» з боку Російської Федерації. За 1 кілометр від пункту пропуску колона терористів у складі БТР, 4 КамАЗів, обладнаних крупнокаліберними кулеметами «Утьос», 3 мікроавтобусів та 4 легкових автомобілів розвернулася у бойовий порядок й о 16.05 почала атаку на український пункт пропуску «Маринівка». Українськими прикордонниками знищено один КамАЗ терористів, який заїхав на територію України. Проте з української території до цього пункту пропуску також підтяглися більше сотні російських бойовиків. Прикордонники за наказом підполковника Вадима Резнікова, коли закінчилися набої, підпалили суху траву, вогонь якої не допустив нападників до пункту пропуску.

В ході операції українська військова авіація двічі завдавала вогневі удари по озброєним формуванням, що намагалися прорватись в Україну. За повідомленням Державної прикордонної служби України, до пункту пропуску на допомогу прикордонникам висунувся також зведений загін Держприкордонслужби та Збройних сил України, який прибув на місце бою о 20:00 й сходу вступив у бій з терористами. На той момент з боку прикордонного відомства було 5 поранених. Після надання їм медичної допомоги всі вони виявили бажання продовжувати бій. Після атак авіації та силового посилення прикордонників частина терористів, які атакували пункт пропуску «Маринівка» з нейтральної смуги зі сторони Російської Федерації, втекла назад на територію Росії.

Після 16-годинного бою з терористами перемога дісталася військовим України. Завдяки спільним діям Державної прикордонної служби та Збройних сил України в ході бою біля та в межах пункту пропуску «Маринівка» було знищено автомобіль «Урал», два автомобілі КамАЗ та БТР терористів. Радник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що в бою у пропускному пункті “Маринівка” Донецької області вбито 15 терористів. Олександр Ходаковський заявив в інтерв’ю, що його батальйон «Восток» в ході бою втратив 1 бійця загиблим, проте 17 липня 2014 року в матеріалі «РІА» з’явилася інформація про 20 загиблих бойовиків у ході бою.

Після невдалого бою проросійські сили відійшли. Частина бойовиків утекла назад на територію Росії та безперешкодно там базувалася, інша частина — закріпилася в місті Сніжне Донецької області та з метою моніторингу дій українських сил і коригування артилерійських обстрілів з території Росії створила укріплений пункт на висоті Савур-Могила, на той час незайнятому. Згодом за контроль над курганом розгорнулися важкі бої

Зважаючи на необхідність відновлення контролю над державним кордоном України, з метою припинити неконтрольований рух людей з боку Російської Федерації та надалі унеможливити потрапляння на територію України військової техніки, того ж дня Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про закриття восьми прикордонних пунктів пропуску та протягом наступних днів організована посилена охорона стратегічних об’єктів та патрулювання автошляхів на державному кордоні України в Донецькій і Луганській областях, особливо на проміжку Успенка—Маринівка—Дякове—Зеленопілля—Довжанський прикордонниками, нацгвардійцями та українськими військовими.