Захоплення Краматорська

12 квітня 2014 близько тисячі проросійсько налаштованих людей зібралися на мітинг біля міськвиконкому. Вони вимагали від мера міста Геннадія Костюкова визнати ДНР. Однак, не дочекавшись його, мітингувальники зайшли в приміщення виконкому і вивісили над будівлею прапор самопроголошеної республіки.

Згодом озброєні люди, що назвали себе «народними ополченцями», розпочали штурм міського відділу міліції. Правоохоронці були завчасно попереджені про можливу атаку і встигли до неї підготуватися. Коли озброєні сепаратисти наблизилися до будівлі, керівник місцевої міліції Віталій Колупай особисто вийшов до них і намагався вступити в переговори. Однак «ополченці» відкрили вогонь у повітря, а потім почали робити постріли і по вікнам будівлі. Міліціонери, у відповідь періодично відстрілювалися, але жодного нападника поранено не було. Під час атаки до терористів приєдналися декілька десятків місцевих жителів, але без зброї. У результаті штурму, який тривав протягом кількох годин, їм вдалося захопити міськвідділ. Сепаратисти облаштували в ньому свій штаб, при цьому жодного із співробітників міліції силою не утримували, єдине, що вимагали — здати зброю. Після завершення штурму біля міліцейського відділення зібралися місцеві жителі. Перед ними виступив представник ДНР, але його слова викликали обурення. Частина місцевих жителів висловлювала обурення діями озброєних бойовиків і скандували перед захопленим райвідділком «Україна!».

Біля захоплених адмінбудівель прихильники ДНР розпочали споруджувати барикади. Наступного дня вони встановили блок-пост біля військового аеродрому. Згодом до сепаратистів прибуло підкріплення зі Слов’янська — 28 озброєних бійців на чолі з «Терцом», після чого їм вдалося повністю взяти місто під свій контроль.

Таким чином, невеликому загону озброєних сепаратистів, який складався з кількох десятків осіб, за підтримки частини місцевих жителів, вдалося захопити ключові адмінбудівлі та повністю взяти місто під свій контроль. Хоча краматорське відділення міліції нараховувало 380 співробітників, однак вони майже не чинили опору прихильникам ДНР. Крім того сепаратистам вдалося захопити у міськвідділку 500 одиниць вогнепальної зброї.