солдат Синюк Денис Сергійович

Короткий життєвий шлях

Синюк Денис Сергійович народився 31 травня 1993 року у місті Полтаві.

До лав Збройних сил України потрапив у березні 2014 року. Учасник антитерористичної операції. Солдат 95 аеромобільної бригади Збройних Сил України. Один із «кіборгів» – захисників Донецького летовища.

11 серпня 2014 року нагороджений відзнакою Міністра Оборони України «За воїнську доблесть».

Загинув 26 січня 2015 року – автомобіль з військовими, котрі мали завдання евакуювати поранених, підірвався на міні поблизу села Спартак Ясинуватського району Донецької області. Денис Синюк, який їхав разом зі своїми товаришами, загинув миттєво. Похований у Полтаві на Алеї Героїв.

Денису був 21 рік.

Життя після смерті

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України,вірність військовій присязі», нагороджений орденом«За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту».

Указом № 13 від 10 лютого 2016 р. нагороджений відзнакою “Народний Герой України”.

12 лютого 2016 року на фасаді Полтавської гімназії № 17, в якій Денис навчався до 2008 року, встановили меморіальну дошку колишньому учню

1 вересня 2019 року у Полтавському політехнічному коледжі відкрили меморіальну дошку на честь колишнього студента Дениса Синюка.

Спогади про полеглого воїна

Старший лейтенант Костянтин Султанбагомаєв, командир взводу Дениса:

“Він був хорошою, відповідальною людиною. Під час виконання бойових завдань в ході проведення АТО проявив себе достойно, показав себе мужнім воїном, – каже Костянитин про загиблого солдата. – Мені подобалось, які він приймав рішення під час боїв. Він був одним з членів нашої військової родини, адже усі ми були сім’єю. Останній раз, коли бачив його живим, передавав йому радіостанцію після свого поранення і сказав: «Приймай командування взводу на себе». Відразу після цього прилетіла друга міна і забрала життя Дениса”.

Телеканал “Суспільне Полтава” створив відео про Миколу Закарлюку в рамках проєкту “Лицарі Небесної варти”