солдат Мокляк Олександр Сергійович

Короткий життєвий шлях

Мокляк Олександр Сергійович народився 21 липня 1986 року у селищі Нові Санжари Полтавської області. Закінчив Полтавське професійно-технічне училище №10.

Проходив строкову службу у Збройних Силах України. 30 серпня 2014 року повернувся до лав Збройних сил України. Учасник антитерористичної операції на Сході України. Служив у відділенні інженерно-технічної роти 57 окремої мотопіхотної бригади. Під Дебальцевим виконував бойові завдання у складі 128 бригади задля ролі посилення взводного опорного пункту.

Загинув 6 лютого 2015 року в бою в Чорнухиному Попаснянського району під час танкової атаки російських збройних формувань на взводно-опорний пункт «Віталій». Від розриву танкового снаряду Олександр отримав смертельну травму голови, тіло забрали сепаратисти. Російський «канал» «Лайф Ньюз» і терористи поширювали брехню, що бійці йшли здаватись, а їх застрелили «загороджувальні загони Нацгвардії». Після довгих перемовин у березні 2015 року вдалося забрати тіло вояка. 11 березня Олександра поховали в Нових Санжарах.

Олександру було 28 років.

За полеглим воїном сумують

Проросійські найманці забрали чоловіка у дружини. Без тата лишилася донька.

Життя після смерті

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» Мокляк Олександр Сергійович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

23 серпня в Нових Санжарах Олександру Мокляку відкрили меморіальну дошку – на будинку де проживав український воїн.

Кожен, хто знав полеглого воїна, може доповнити сторінку інформацією про нього. Фото, спогади, факти з його життя а також зауваження та помічені неточності прохання надсилати на нашу офіційну сторінку або на електронну адресу press.povk@gmail.com чи за номером телефону (091) 631 74 64 (підтримуються месенджери Viber, WhatsApp, Telegram, Signal).