солдат Білоус Анатолій Анатолійович

Короткий життєвий шлях

Білоус Анатолій Анатолійович народився 21 березня 1979 року. Проживав у місті Кременчуці Полтавської області, закінчив Кременчуцьку ЗОШ № 30.

Строкову службу проходив у 93 бригаді. Після демобілізації 10 років працював оператором на Кременчуцькій тютюновій фабриці.
Учасник антитерористичної операції. Воював у складі 92 окремої механізованої бригади.

Загинув 26 січня 2015 року в районі села Трьохізбенка Луганській області під час артилерійського обстрілу позицій Української армії.

Анатолію було 35 років.

Життя після смерті

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України,вірність військовій присязі», нагороджений орденом«За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

21.10.2015 року нагороджений відзнакою Полтавської обласної ради «За вірність народу України» І ступеня (посмертно).

25 липня 2015 року відкрито меморіальну дошку Анатолію Білоусу на фасаді будинку, у якому він жив.

Спогади про полеглого воїна

Друг Анатолія Віталій Шамрай під час прощання:

Ми познайомилися з ним на роботі. Він був справедливий, пішов в зону АТО добровольцем. Анатолій завжди говорив, що він не хоче щоб його сім’я yt зазнала того, що зараз переживають на сході України. З Анатолієми ми завжди підтримували зв’язок. Він багато розповідав хорошого і не дуже, але ніколи не вішав ніс, – розповів Віталій Шамрай, та дивлячись на пам’ятну дошку додав. – Дружище, ти завжди будеш в наших серцях.”