сержант Гавеля Богдан Васильович

Короткий життєвий шлях

Гавеля Богдан Васильович народився 5 вересня 1974 року у місті Кременчук Полтавської області. Закінчив Кременчуцьку загальноосвітню школу №31.

Добровільно став до лав Збройних сил України 7 серпня 2014 року. Учасник антитерористичної операції. Служив у батальйоні «Фенікс» 79 окремої аеромобільної бригади Збройних Сил України.

Загинув 4 лютого 2015 року поблизу села Широкине Новоазовського району Донецької області – група військовослужбовців Збройних Сил України була направлена для перевірки виконання Мінських домовленостей на наявність проросійських терористичних формувань. Увійшовши в населений пункт, наші бійці потрапили у засідку бойовиків та були обстріляні з протитанкової та стрілецької зброї. Богдан був у бойовій машині за кулеметом, коли в авто вцілили з гранатомета. Похований в місті Кременчук 7 лютого 2015 року.

Богдану було 40 років.

За полеглим воїном сумують

Проросійські найманці забрали сина у батька і матері, без батька лишилася донька.

Життя після смерті

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

21.10.2015 нагороджений відзнакою Полтавської обласної ради «За вірність народу України» І ступеня (посмертно).

24 жовтня 2015-го в кременчуцькій ЗОШ № 31 відкрито меморіальні дошки випускникам школи – Богдану Гавелі, Олексію Борищаку, Юрію Гудзенку та Антону Кирилову

Спогади про полеглого воїна

У рамках спільного проекту по збереженню пам’яті: «Герої не вмирають!» Богдана Гавелю згадували в день роковин загибелі.

Кожен, хто знав полеглого воїна, може доповнити сторінку інформацією про нього. Фото, спогади, факти з його життя а також зауваження та помічені неточності прохання надсилати на нашу офіційну сторінку або на електронну адресу press.povk@gmail.com чи за номером телефону (091) 631 74 64 (підтримуються месенджери Viber, WhatsApp, Telegram, Signal).