підполковник Коваленко Олег Миколайович

Короткий життєвий шлях

Коваленко Олег Миколайович народився 5 лютого 1980 року у місті Лохвиця Полтавської області. У 1995 році закінчив 9 класів Лохвицької гімназії №1 та вступив на навчання до Лохвицького технікуму харчових технологій. Пізніше закінчив Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Академію цивільної авіації, Кіровоградську льотну академію Національного авіаційного університету.

Військовий льотчик. Після скорочення льотного штату проходив службу як начальник стройової частини 299 бригади тактичної авіації. Учасник антитерористичної операції на Сході України.

16 лютого 2016 року загинув під час виконання бойового завдання у зоні АТО. Похований у рідному місті Лохвиця з військовими почестями.

Олегу було 35 років.

За полеглим воїном сумують

Проросійські найманці забрали сина у батька і матері. Мама не витримала втрати сина і померла незадовго після його загибелі.

Життя після смерті

На честь Олега Коваленка була названа вулиця у Лохвиці, на якій він народився.

На будівлі Лохвицької гімназії № 1, в якій навчався Олег Миколайович, встановлена меморіальна дошка.

У шкільному музеї Лохвицької гімназії № 1, в якій навчався Олег Коваленко, створено окрему експозицію, присвячену полеглому випускнику.

Спогади про полеглого воїна

Директор Лохвицької гімназії№1 Наталія Лисенко та класний керівник Тамара Журавель

Ми, вчителі, пам’ятаємо його як гарного учня, скромного, впевненого в собі, спокійного, зваженого й небагатослівного. А ще – надзвичайно працьовитого, бо не було жодного завдання, якого б він не виконав. Цю працьовитість і наполегливість у хлопця виховали батьки та дідусь. Удома він був постійно зайнятий. Його молоді сильні руки завжди знаходили роботу у великому батьківському господарстві. Хлопець ніколи не байдикував, а тому вже у шкільні, юнацькі роки був надійною опорою своїм батькам. І цей обов’язок настільки вкарбувався в його підсвідомість, що, навіть, ставши дорослим, самостійним їх ніколи не полишав без своєї підтримки. Мама померла,не витримавши тяжкого горя. Батько Микола Іванович дуже пишається сином, із гордістю розповідає про нього.

Кожен, хто знав полеглого воїна, може доповнити сторінку інформацією про нього. Фото, спогади, факти з його життя а також зауваження та помічені неточності прохання надсилати на нашу офіційну сторінку або на електронну адресу press.povk@gmail.com чи за номером телефону (091) 631 74 64 (підтримуються месенджери Viber, WhatsApp, Telegram, Signal).