Перший бій та перший загиблий війни на Донбасі.

Першим полеглим на Донбасі став полтавець Біліченко Геннадій Васильович.

13 квітня відбувалось розгортання українського угруповання у рамках антитерористичної операції під керівництвом СБУ — до Слов’янська мав прибути на вертольотах підрозділ спецпризначення, а їм на підсилення командування високомобільних десантних військ мало надати роту десантників 80 аеромобільної бригади на 6 одиницях БТР.

Близько 9:00 група полтавської СБУ «Альфа» у складі 6-ти чоловік зупинилася біля БТРів 80 бригади. Бійці «Альфи» вийшли з автомобілів, і через деякий час з дороги раптово з’їхали 3 автомобілі, звідки з’явилися озброєні бойовики і відкрили вогонь на ураження бійців СБУ. Із лісопосадки почала вести вогонь друга група проросійських формувань.
У бою загинув капітан СБУ «Альфа» Геннадій Біліченко, родом з Полтавщини, були важко поранені полковник Геннадій Кузнєцов, полковник Кукса і співробітник МВС Селіхов. У аудіозаписі телефонних розмов від 13 квітня 2014 року, що був оприлюднений СБУ 14 квітня, Ігор Гіркін звітує про вдалу засідку на «дуже серйозну групу».

Про ті трагічні події розповів заступник голови Служби безпеки України Віктор Ягуней, який був присутній на похоронах Геннадія Біліченка.
– Того трагічного дня, 13 квітня близько дев’ятої години ранку, ми, співробітники центрального апарату, спільно з керівництвом донецької обласної міліції, проводили рекогносцировку, готувалися до антитерористичної операції. У восьми кілометрах від Слов’янська зупинилися поспілкуватися з жителями села Семенівка. У тому місці стояло багато машин – і цивільних, і військових. Люди запевняли нас, що в Слов’янську зброї немає, що тут, мовляв, тільки мирні демонстранти. В цей час під’їхала група чоловіків в цивільному одязі, які, як стало зрозуміло пізніше, доповіли терористам про нас. Через кілька хвилин пролунали постріли.
Нападників було близько десятка. Вони просто розстрілювали нас – без попередження, зі спини, з відстані семи-десяти метрів. Всі в однаковій формі російського виробництва, і в такому ж однаковому взутті і спеціальних окулярах. Стріляли з автоматів Калашникова АК-100, які тільки нещодавно були взяті на озброєння російськими спецпідрозділами. Так що розповіді про те, що стріляли свої, українці, з числа самооборони, це неправда. Через два дні ми вже точно знали, що керував диверсійною групою Ігор Стрєлков, офіцер 45-го полку спеціального призначення, який базується в Підмосков’ї.