Оборона Краматорського аеродрому

12 квітня 2014 року незаконні збройні формування захопили міста Слов’янськ і Краматорськ, наступного дня було встановлено блок-пост біля Краматорського аеродрому.

15 квітня озброєні терористи почали штурм Краматорського аеродрому, який мав стратегічно важливе значення для обох сторін конфлікту. На ньому знаходиться злітно-посадкова смуга здатна приймати транспортні літаки. Також аеродром був вигідною позицією, яка прикривала підходи до Слов’янська та Краматорська. Сам аеродром належав Повітряним силам України. На його території знаходилася військова частина та підрозділ 16 бригади армійської авіації, який мав на озброєнні вертольоти Мі-24П та Мі-8.

Близько 15:30 на аеродром хотів сісти літак, однак під час заходу на посадку його обстріляли із землі. Після цього він негайно перервав посадку та полетів. У відповідь на атаку українські силовики розпочали антитерористичні заходи.

15 квітня 2014 р. підрозділи українського спеціального призначення зачистили територію аеродром від проросійських бойовиків. Під час звільнення аеропорту кількох терористів було взято у полон. 16 квітня ззовні території біля воріт аеродрому, який охоронявся тими же українськими спецпризначенцями, зібралося декілька сотень цивільних (переважно у стані алкогольного сп’яніння), серед яких помічено також озброєних терористів. Представник українського спецназу зазначив, що вони спостерігають там 6 осіб з автоматами АКС-У, один – зі снайперською гвинтівкою.

47 днів українські силовики утримували свої позиції в аеропорту . Спроби вибити їх із тієї території були провальними. Захисників аеропорту накривали з Градів та іншого важкого озброєння.

На початку травня основні сили української армії відійшли. На території аеропорту, майже в повному оточенні, залишився відносно невеликий загін — 186 військових. Весь час, до самого звільнення Краматорська, бойовики не раз намагалися штурмувати аеропорт й вибити українських воїнів.

Оборона летовища тривала 47 діб, 17 із них у надважких умовах. Лише 5 липня наші війська звільненили Краматорськ, і аеродром став місцем базування штабу проведення АТО.