лейтенант Грицай Антон Юрійович (“Сіф”)

Короткий життєвий шлях

Грицай Антон Юрійович народився 7 травня 1987 року у місті Полтава.
Закінчив історичний факультет Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка. Був активним футбольним вболівальником, входив до спільноти ультрас полтавського клубу «Ворскла». Один із засновників ультрас-угрупування «Crew of Golden Eagle».

Доброволець. В зоні проведення АТО виконував завдання на посаді заступника командира артилерійського дивізіону з озброєння окремого загону спеціального призначення полку «Азов» Східного ОТО Національної гвардії України.

Загинув 15 лютого 2015 року у селі Широкине Новоазовського району Донецької області. Терористи здійснили спробу прориву бронетехніки у Широкине. Завдяки густому туману у село зайшли танки та жива сила противника, працювала артилерія та міномети. Азовці відбили атаку. Розпочалось позиційне протистояння. До обіду терористи продовжували обстріл позицій українського батальйону зі стрілецької зброї. Ближче до вечора азовцям вдалось евакуювати з Широкиного цивільних мешканців, які залишались у селі впродовж всього протистояння. У підсумку було знищено майже сотню бойовиків та десять одиниць бронетехніки. Втрати азовців – семеро загиблих бійців та близько 50-ти поранених. 18 лютого Полтава на колінах прощалася із загиблим в АТО Антоном Грицаєм.

Антону було 27 років.

Життя після смерті

Указом Президента України № 176/2015 від 25 березня 2015 року, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Грицай Антон Юрійович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України» (посмертно).

Рішенням Полтавської обласної ради нагороджений відзнакою “За вірність народу України” І ступеня (посмертно).

На гру 16-го туру «Ворскла» — «Говерла» господарі поля вийшли в чорних футболках з іменем Антона, а вболівальники вивісили банер присвячений йому.

15 серпня 2015 року на будівлі Полтавського національного педагогічного університету було урочисто відкрито меморіальну дошку на честь Антона.

Того ж дня у селищі Крутий Берег, на стадіоні «Лтава» було проведено фан-турнір памяті Антона Грицая, у якому взяли участь 16 команд, які представляли навколофутбольні спільноти ФК «Ворскла», «Полтава», «Шахтар», «Чорноморець», а також підрозділ НГУ «Азов».

Спогади про полеглого воїна

Товариші Антона згадують, що він завжди говорив так, як думав, його слова та вчинки були проявом чесності і відвертості. Він ніколи не шукав компромісів, залишався вірним своїм моральним принципами. Був дотепним і веселим. Любив пожартувати. Займався спортом.

Ю. Логвиненко, журналіст ОДТРК “Лтава”:

“Для нього головним було, щоб мама ніколи не плакала … Він не встиг створити сім’ю і збудувати будинок у лісі під Полтавою, де так любив гуляти з коханою Ксюшею та вірними товаришами. Патріот, відмінний боєць і організатор, знав і шанував історію рідного краю, фанат улюбленої України і “Ворскли”, чесний і доброзичливий, відкритий і ініціативний, прямий і веселий, стильний і красивий хлопець. 7 травня йому б виповнилося 28 років. Боєць полку “Азов”. Загинув наступного дня після Дня закоханих 2015 року. Він назавжди залишиться закоханим у рідну землю і вболіватиме за неї і оберігатиме близьких. Уже з небес. Антон “Сіф” Грицай, спасибі Тобі за все! Світла Твоїй душі, друже!”

Іван Лаврусенко, друг:

“Антон для мене і для кожного чоловіка – це приклад мужності і сміливості. Він завжди говорив так, як думав і його слова, його дії – прояв чесності і відвертості. Він ніколи не шукав компромісів, залишався собою із міцними моральними принципами. Він був дотепний і веселий. Так пожартувати, певно, не вмів більше ніхто.”

Телеканал “Суспільне Полтава” створив відео про Антона Грицая в рамках проєкту “Лицарі Небесної варти”.

Ще відео про Антона Грицая:
Грицай Антон Юрійович
Антон Сиф

Кожен, хто знав полеглого воїна, може доповнити сторінку інформацією про нього. Фото, спогади, факти з його життя а також зауваження та помічені неточності прохання надсилати на нашу офіційну сторінку або на електронну адресу press.povk@gmail.com чи за номером телефону (091) 631 74 64 (підтримуються месенджери Viber, WhatsApp, Telegram, Signal).