Бій біля пункту пропуску “Должанський”

Бій за пункт пропуску “Должанський” став наслідком атак на Луганську прикордонну базу, пункт пропуску Маринівка та інші численні атаки на українських прикордонників. Російська сторона розуміла, що потрібно зробити прохід і проїзд через кордон абсолютно безперешкодним для постачання зброї і особового складу для ведення російсько-української війни. Адже саме прикордонники не один раз ставали на перешкоді вільному рухові колон техніки з території Російської Федерації.

Поблизу міста Сніжне російські військовослужбовці, які діяли під виглядом «ополченців», обладнали справжній укріплений район в районі прикордонного переходу «Должанський» Донецької області. Противник застосував танки, бронетранспортери, протитанкові ракетні комплекси, зенітні артустановки, великокаліберні кулемети, міномети. Терористи всіма силами намагалися зірвати операцію українських військ з захисту державного кордону.

Проте 12 червня воїни 79 аеромобільної бригади, 3 полку спецпризначення та інших підрозділів вступили в бій із загарбниками. Вони, за підтримки бойових вертольотів, відсікли в даному районі комунікації терористів з Росії, проявили у бою справжній героїзм і завдали ворогу відчутних втрат. В ході бою силовики підбили 2 танки, знищили 3 БТР, 2 вантажівки бойовиків і 2 машини з великокаліберними кулеметами ДШК. Керував атакою особисто генерал Віктор Муженко. За словами Юрія Луценка, “у бою 12 червня під Сніжним Віктор Муженко геройськи проявив себе, особисто очоливши атаку. Це додало впевненості військам, а супротивник зазнав втрат”.

Загалом 12 червня силами Національної гвардії та Збройних сил України здійснено блокування колон військової техніки і російських бойовиків у південно-східній частині Амвросіївського та на півдні Шахтарського районів. У ході операції також була здійснена спроба відновлення контролю над курганом Савур-Могила, стратегічна важливість якого пов’язана з можливістю відстеження прилеглої території радіусом 30-40 кілометрів та значної ділянки кордону України з Російською Федерацією. В результаті збройного протистояння загинули 3 та поранено 12 військовослужбовців.

Пізніше, в ніч на 17 червня, до міста Сніжного Донецької області проросійськими бойовиками здійснено черговий перегін військового озброєння з Російської Федерації, у видовій структурі якого налічувалися танки, бронетранспортери, протитанкові ракетні комплекси, зенітні артустановки, великокаліберні кулемети та міномети. За повідомленням керівника Центру військово-політичних досліджень, представника групи “Інформаційне спротив” Дмитра Тимчука “Сніжне перетворюється на фортецю – тут збільшується кількість важкого озброєння, яке перекидається з Росії”. В ході контрабанди зброї, неподалік села Олексіївське Амвросіївського району Донецької області проросійськими бойовиками вчинений напад на підрозділ прикордонної охорони Збройних сил України. Внаслідок отриманих поранень загинув один військовослужбовець.