Ямпіль — ключовий момент битви за Слов’янськ. Тож взяття цього селища було дуже важливим для українського війська. За даними проросійської сторони, зі сторони проросійських бойовиків позиції займали до 180—200 чоловік з батальйону «Прапора», мали на озброєнні 2 міномети, БРДМ, 3 великокаліберні кулемети (1 КПВТ і 2 «Утьоса» (НСВ-12,7)), 2 станкових гранатомети СПГ-9, 2 автоматичних гранатомети АГС. Для звільнення українського міста 19 червня керівництво АТО залучило підрозділи 25-ї окремої повітряно-десантної, 24-ї окремої механізованої та 95-ї аеромобільної бригад.
Російське командування у особі Ігоря Гіркіна, очевидно, не очікувало головного удару на Ямпільському напрямку, очікуючи його в Семенівці або Миколаївці, що призвело б до швидкого відрізання Слов’янська, але українське командування вирішило діяти тонше – перерізати постачання Слов’янська. Після першої атаки Гіркиним, в район Ямполя і Закітного, був направлений кулеметно-протитанковий взвод під командуванням «Мотороли», проте суттєвого внеску той не зміг забезпечити, і був розсіяний українськими військами, оскільки ті вже перейшли міст і закріпилися на південному березі.
За результатами бою були знищені укріплення російських бойовиків у південній частині Краснолиманського району. Зокрема звільнено селища Ямпіль і Зарічне та село Закітне. Також знищено та залишки укріплень у місті Лиман (на той час – Красний Лиман). В ході облави частину бандформування злочинців було затримано та притягнено до кримінальної відповідальності. Однак більшість російських бойовиків передислокувалася до міста Слов’янськ. На жаль в результаті операції 19 червня загинули 16 військовослужбовців Збройних сил України.