Авіатеракт – 12 силовиків на чолі з генералом Кульчицьким загинули

Для підтримки бойових дій на початку антитерористичної операції широко застосовувалась авіація. Зокрема за допомогою гвинтокрилів здійснювалося насамперед постачання для розкиданих навколо Слов’янська блок-постів. Природно, що російські бойовики намагалися боротися з нашою авіацією. Так, у ніч на 2 травня в районі міста Слов’янськ Донецької області було збито два вертольоти Мі-24 ЗСУ, які здійснювали повітряне патрулювання у визначеному районі. Бойові машини було збито невідомими особами з використанням переносних зенітних ракетних комплексів (ПЗРК). Крім того, пострілами зі стрілецької зброї було пошкоджено вертоліт Мі-8 армійської авіації Збройних cил України. В цьому випадку жертв немає, поранено одного військовослужбовця.

В Міноборони наголосили, що факт використання проти Збройних cил України ПЗРК яскраво засвідчив, що проти військовослужбовців на Донеччині діють далеко не “мирні протестувальники”, а добре підготовлені та озброєні професійні диверсійні групи.

Однак найбільша трагедія того періоду сталася 29 травня 2014 року.

«Я хочу, щоб ви зрозуміли, що на Сході йде реальна війна і зараз я отримую інформацію, що під Слов’янськом терористами з російської зброї ПЗРК був збитий наш гелікоптер, який віз військових для ротації. 14 військових загинули разом з генералом Кульчицьким. Давайте встанемо для хвилини мовчання». Так розпочав засідання Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов.

29  травня близько 12.30 біля Слов’ян­ська, що на Донеччині, бойо­вики-сепа­ратис­ти обстріляли вертоліт Мі-8 Нац­гвардії з бортовим номером «16» з російського переносного зенітно-ракетного комплексу. Вертоліт виконував плановий політ. Після розвантаження продуктів харчування на 4-й блокпост та проведення ротації особового складу, повертаючись з району гори Карачун був обстріляний з лісосмуги та підбитий терористами. Екіпаж «бор­ту-16», охопленого полу­м’ям, боровся до останнього, намагаючись здійснити аварійну посадку. Проте внаслідок падіння вибухнули баки з пальним. Дивом уцілів лише один гвардієць – другий пілот старший лейтенант Олександр Макеєнко, що дістав тяжкі травми й нині перебуває в харківському військовому госпіталі.

Вантаж, який перевозив український вертоліт

Під час цієї трагедії загинули шість працівників спеціальної роти міліції та шестеро нацгвардійців, серед яких генерал Сергій Кульчицький.

Кульчицький став першим українським генералом, загиблим під час війни на Донбасі